Aminoasit ve Protein Tozu Arasındaki Fark Nedir ?

Sporcu beslenmelerinde önemli bir yer teşkil eden ve sıkça duyduğumuz aminoasit ve protein tozu arasındaki fark nedir ? İkisi birlikte kullanılabilir mi ? Amino asit ne işe yarar ? Protein tozu ne işe yarar ? Amino asit ve protein tozu birlikte ne işe yarar ?

BU İKİLİ HAKKINDA MERAK EDİLENLERE CEVAP

Amino asitler hücrenin yapı taşını oluşturmaktadır.Normal beslenmeyle gıdalardan aldığımız ve vücudumuzun sentezlediği önemli maddelerdir. Antrenman sonrası yıkıma uğrayan ve hasar gören kasların onarımında ve bu onarım hızında önemli büyüktür.

Amino asit alım miktarı kişinin her 10kg’ında 1 adet aminoasit şeklinde olabilir. Aldığınız amino asidin kullanım talimatlarını takip etmeliyiz.

Protein tozu ve amino asit ikilisini  sporla uğraşan kişilerin kullanmaları kişi için oldukça faydalı olacaktır. İki takviye ürün de vücudun kas kütlesini artırmak için gerekli maddeleri içermektedir. Fakat kişinin bütçesi uygun değilse bu açığı protein tozu ile de kapatabilir. Her ikisi de aynı anda kullanılabilir.

Protein tozu sayesinde ise yapılan spor sonrası kaslardaki yıkımı önlemede protein takviyesi yapmak gerekli olduğu için antrenmandan sonra kullanımı tavsiye edilmektedir.

En iyi fiyatlarla internetten amino asit ve protein tozu satın almak için, geniş ürün yelpazesine sahip olan internet mağazamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

 ’www.proteinmarketi.com’

Kategori: Amino Asit, Protein Tozu

Recent Posts

Bu Yazıyı Paylaş !

© 2016 Protein Marketi – Sporcu Besinleri Online Satış. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.