Kreatin Ne İşe Yarar ?

Kreatin Ne İşe Yarar ? 

BESİN TAKVİYESİ ; KREATİN

 

Kreatin kas dayanıklılığı, gücü ve boyutları üzerinde sahip olduğu etkilerin yanı sıra, yıpranmayı engelleyen yararları ve kastaki karbonhidrat taşıyıcılarını arttırma özelliği bulunmaktadır.

Kreatinin sadece performansa etkisi bile, kişinin form düzeyine bakmaksızın herkes tarafından alınması için yeterli bir neden. Yapılan yeni bir araştırma ise kreatini günlük yiyecek planımıza katmamız için daha fazla neden sunuyor.

Kreatin performans arttırıcı özelliklerine ilaveten kalp sağlığını da iyileştirebiliyor.

Kreatin takviyesi ayrıca toplam kolesterolü ve düşük yoğunluklu lipoprotein (kötü) kolesterolü de düşürebiliyor. Bunlarda, kreatin kullanmanın uzun vadede kardiyovasküler performansı iyileştirebileceğini ve kalp sağlığını koruyabileceğini gösteriyor.

Kreatini, yüksek glisemik endeksli, karbonhidrat içeren, insülini harekete geçirecek bir içecekle almak, dokular tarafından alımını hızlandıracaktır. Bunlarda üzüm suyu, elma suyu olarak ön plana çıkmaktadır.

Kreatin Kullanım Dozu:

3 Haftalık süre boyunca antrenmandan hemen önce ve sonra 2-5 gram ve dinlendiğiniz günlerde sabah 2-5 gram alabilirsiniz. 3. Haftanın sonrasında ise 1 hafta ara vererek tekrar başlamanız tavsiye edilir.

Kategori: Creatine

Recent Posts

Bu Yazıyı Paylaş !

© 2016 Protein Marketi – Sporcu Besinleri Online Satış. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.