Protein Tozu Zararlı Mı ?

 

EN ÇOK SORULAN SORUNUN CEVABI BURADA

 

Farklı dallarda ve özellikle fitness / ağırlık antrenmanlarıyla uğraşan  birçok sporcu yapmış olduğu sporu desteklemek ve vücudun spor esnasında ihtiyacı olan protein ihtiyacını karşılayabilmek için protein tozunu takviye olarak almaktadırlar.
Protein ihtiyacı spor yapan insanlarda, spor yapmayan insanlara oranla göre çok daha gereklidir. Sıkça karşımıza çıkan ve çevremizdekilerin dile getirdiği “protein tozu zararlı mı?” sorusu ise birçok sporcunun kafasını karıştırmaktadır.

 

Protein tozu kaliteli markalar tercih edilerek kullanıldığında son derece doğal ürünlerdir. Dikkat edilmesi gereken unsur, yurt dışından kaçak getirilmiş ‘ Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ‘ tarafından onay almamış  merdiven altı üretim ürünlerden kesinlikle kaçınılması gerektiğidir. Bu durum yediğimiz her gıda için geçerlidir, sadece protein tozu için değil.

 

Protein tozu ikiye ayrılmaktadır. Sporcular için olanı ve diğeri şeklinde iki açıdan incelenmelidir. Eczanelerde satılan protein tozları sporcular için yeterli içeriğe sahip olmamaktadır. Nedeni ise bir sporcunun kullanacağı protein tozunun içeriği %70 ve üzeri  protein içerikli olmalıdır.

 

Proteinleri gıda yoluyla da alabiliriz fakat bu hayvansal ve bitkisel besinler ile birlikte vücuda çeşitli yağlarda girecektir. Bu durumun önüne geçmek için spor yapan ve sağlıklı beslenerek kilo ve yağlanmayı önlemek isteyen kişilerin protein tozunu kullanmaları daha verimli olacaktır.

 

Dolayısıyla “protein tozu zararlı mı” gibi kaygıların yersiz olduğunu göreceksiniz. Gönül rahatlığıyla protein tozu kullanabilirsiniz. Protein zararlı bir ürün olsaydı eczanelerde satışı olmazdı.

 

Proteinsiz kas gelişimi elde edemeyiz. Dikkat etmemiz gereken aşırı doz protein alımı yapmamanız, bu durum sizde akne,sindirim zorluğu, bağırsaklarda rahatsızlık gibi durumlar yaşanır, bu yüzden kişi protein tozu alımı yaparken kullandığı protein tozunun markasının talimatlarını dikkate almalıdır.

Piyasada satılan en kaliteli protein tozları için buraya tıklayınız.

 

Kategori: Ağırlık Antermanı, Protein Tozu

Recent Posts

Bu Yazıyı Paylaş !

© 2016 Protein Marketi – Sporcu Besinleri Online Satış. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.